Jak dobrać fason sukienki medycznej do figury?
Wąskie biodra szerokie ramiona, a może pełny biust i brak wcięcia w talii? Sylwetka, którą posiadamy mocno determinuje wybór sukienki medycznej i nie można o tej kwestii zapominać. Inny model...
Wąskie biodra szerokie ramiona, a może pełny biust i brak wcięcia w talii? Sylwetka, którą posiadamy mocno determinuje wybór sukienki medycznej i nie można o tej kwestii zapominać. Inny model...
Wąskie biodra szerokie ramiona, a może pełny biust i brak wcięcia w talii? Sylwetka, którą posiadamy mocno determinuje wybór sukienki medycznej i nie można o tej kwestii zapominać. Inny model sprawdzi się w przypadku figury typu gruszka, a zupełnie inny dla typu jabłko czy też klepsydra. Sprawdźmy więc, czym charakteryzują się poszczególne figury i jakie modele sukienek będą skrojone na miarę potrzeb ich posiadaczek.
Kobiety z figurą typu gruszka posiadają wąskie ramiona w duecie z niedużym biustem. Ich talia jest bardzo wyraźnie zarysowana, a biodra pełne. Fason sukienki medycznej, który będzie skrojony na miarę potrzeb tej sylwetki to przede wszystkim modele taliowane, w których dół jest rozszerzany, bądź też kopertowe. Optyczne poszerzenie ramion zapewniają sukienki medyczne, w których producent postawił na potencjał dekoltu typu kwadrat, łódka, bądź też serce i karo. Znakomicie sprawdzają się także stójki, jak również kołnierzyki. Kiedy zależy nam na wyróżnieniu proporcji figury typu gruszka, wówczas możemy sięgnąć po modele, w których pojawiły się ozdoby na wysokości biustu.
W przypadku figury typu jabłko, mamy do czynienia ze średnim lub większym biustem. Brzuch jest lekko zaokrąglony i na próżno jest szukać wcięcia w talii. Nogi są smukłe. Biorąc pod lupę fasony sukienek dedykowane kobietom o takich kształtach, najlepiej jest sięgnąć po modele z dekoltem w kształcie litery V, które nie są zbyt długie. W ten sposób biust zostaje podkreślony, podobnie jak nogi, a więc - główne atuty. Wszelkie “mankamenty” pozostają natomiast na drugim planie. W przypadku kolorów, znakomicie sprawdzą się ciemne, które optycznie wysmuklają figurę.
Figura klepsydry charakteryzuje się zaznaczonym biustem, wcięciem w talii, płaskim brzuchem, zaokrąglonymi pośladkami, jak również szczupłymi nogami. To czyni ją bardzo uniwersalną i proporcjonalną, dzięki czemu dobór odpowiedniego kroju sukienki medycznej jest zdecydowanie łatwiejszy niż w przypadku innych typów sylwetek.
Najlepsze fasony sukienek do figury klepsydry? Niemal wszystkie z wyłączeniem modeli oversizowych. Powód? Mogą one zniekształcać proporcje, ukrywać zaznaczoną talię i sprawiać, że sylwetka będzie prezentować się dość “ciężko”. Świetnym rozwiązaniem są klasyczne fasony sukienek medycznych, w tym m.in. ołówkowe, które są dopasowane do ciała, a tym samym podkreślają jego największe atuty.
Przy wyborze sukienki medycznej warto zwrócić szczególną uwagę na jej długość. Przede wszystkim nie powinna być ona za krótka - w przeciwnym razie można narazić się na wpadkę wizerunkową. W zawodach medycznych zachowanie profesjonalnego image’u jest bowiem bardzo ważne i buduje zaufanie wśród pacjentów.
Najnowsze fasony sukienek są projektowane również w taki sposób, aby ich długość nie krępowała ruchów. Swoboda i komfort noszenia są bardzo istotnym czynnikiem podczas pracy w placówkach medycznych z uwagi m.in. na ciągły kontakt z pacjentami i konieczność udzielenia im szybkiej pomocy - zwłaszcza podczas kilkunastogodzinnych dyżurów.
Nie bez znaczenia pozostaje również dekolt w sukienkach medycznych. Nie powinien być on zbyt głęboki - również z powodów wizerunkowych. Z drugiej strony zbyt zabudowany może powodować dyskomfort, a przy tym zaburzyć prawidłowe proporcje sylwetki.
Nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z którego została wykonana sukienka. Powinien on zapewniać optymalną przewiewność, a tym samym gwarantować komfort noszenia w tak trudnym środowisku pracy, jakim jest służba zdrowia. Ponadto dobrej klasy tkanina dopasowuje się do kształtu sylwetki, a dodatkowym atutem będzie pasek w talii, dzięki któremu można idealnie dopasować strój do swojej figury.
Co więcej - sukienki medyczne dostępne w naszym sklepie stanowią kompleksową ochronę przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak m.in. patogeny, silne środki chemiczne czy też płyny ustrojowe pacjentów.
Przy wyborze sukienki medycznej należy także wziąć pod lupę obecność kieszeni. Niezależnie od specyfiki danego zawodu w branży medycznej czy też beauty, powinny być one pojemne, a tym samym umożliwiać przechowywanie niezbędnych gadżetów czy też akcesoriów. Bardzo istotne jest również to, aby po zapełnieniu kieszeni nie odstawały one od głównego materiału, co może niekorzystnie wpływać na estetykę stroju medycznego.
Sięgając po sukienkę medyczną, nie można również przejść obojętnie obok jej modnego designu. W końcu liczy się przede wszystkim aspekt funkcjonalności w duecie z zapewnieniem odpowiedniej higieny, ale jakże ważne są również kwestie związane z wyglądem. Estetyka powinna iść w parze praktycznym charakterem - to przepis na zakup sukienki, która spełni oczekiwania kobiet w branży medycznej.
Wśród klasyki gatunku, która nigdy nie wyjdzie z mody, można z powodzeniem wymienić sukienki utrzymane w kolorach: czarnym, beżowym, czy też białym. Znakomicie prezentują się również kojące, pastelowe barwy - kojarzące się z profesjonalizmem, wprowadzające spokój, co dla pacjentów jest szczególnie ważne. Na tle damskich odzieży medycznych niewątpliwie wyróżniają się natomiast utrzymane w wyrazistych barwach. Dodają energii do działania i budzą bardzo pozytywne emocje. W praktyce mowa na przykład o fioletach, kolorze wiśniowym, czy też kobaltowym.
Koniec końców nie możemy zapominać o tym, że sukienka musi wpisywać się w obowiązujące w danej placówce ustalenia związane z dress codem (o ile takie mają miejsce). W praktyce oznacza to, że musi wyróżniać się określonym krojem, stylem i fasonem. Często w grę wchodzi nawet kolorystyka. Wszystko wynika z wewnętrznego regulaminu danej kliniki, szpitala, przychodni, gabinetu etc.
Twój koszyk jest pusty
Zacznij kupować